Organizatorzy Turnusów nowymi Użytkownikami Systemu SOW

PFRON w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszym Beneficjentom w sytuacji zagrożenia związanego z panującą pandemią wirusa Covid-19, od 1 stycznia 2021 r. uruchomia na platformie SOW obsługę pełnego procesu aplikowania on-line w obszarze dofinansowań uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych. Wdrożona funkcjonalność uwzględnia udział Organizatorów turnusów, jako użytkowników systemu, w pełnym procesie realizacji obsługi zadania. Zapewni to między innymi możliwość elektronicznego obiegu takich dokumentów jak „Informacja o wyborze organizatora”, „Oświadczenie organizatora” czy „Informacja o przebiegu turnusu”. Dzięki przystąpieniu do SOW Organizatorów turnusów, nowa funkcjonalność będzie umożliwiała
również elektroniczną korespondencję między Wnioskodawcą, Realizatorem
i Organizatorem turnusu w odniesieniu do danej sprawy.  

Dzięki Systemowi SOW aplikowanie o środki PFRON możliwe jest bez wychodzenia z domu i poza godzinami pracy urzędów (w praktyce 24 godziny na dobę), dając istotną przewagę nad tradycyjną formą papierową, która wymaga osobistego stawiennictwa w urzędzie. Jesteśmy przekonani, że nasze wspólne zaangażowanie i wysiłek podejmowany w celu udzielania wsparcia, szczególnie w okresie pandemii, przełoży się na realną i skuteczną pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Użytkownicy, którzy aplikowali o środki za pomocą systemu SOW, już doceniają pozytywny wpływ aplikacji na proces bezpiecznego obiegu dokumentów bez narażania swojego zdrowia. Od początku 2020 roku 380 powiatów w całej Polsce, poprzez jednostki takie jak PCPR, MOPS, MOPR i inne, czynnie wykorzystuje SOW do obsługi dofinansowań czego dowodem jest blisko 240 tys. zarejestrowanych w Systemie wniosków oraz liczba ponad 120 tys. zarejestrowanych użytkowników.

Wprowadzenie do SOW nowego obszaru dofinansowania, o które można się ubiegać w pełni on-line (turnusy rehabilitacyjne) znacząco poszerzy grono zadowolonych użytkowników Systemu.

Aby Organizatorzy turnusów rehabilitacyjnych mogli pracować w Systemie od przyszłego roku, konieczne jest wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego pod linkiem:
https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron-sow/sow/res/pliki/Formularz-rejestracyjny-dla-Organizatorow-Turnusow.pdf [pdf, 244.71 kB] oraz przesłanie go na adres turnusy@pfron.org.pl.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem infolinii 0-800 889 777 czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach od 9-17.

naklejka zloz wniosek online