Dofinansowanie likwidacji barier w komunikowaniu się

Szanowni Państwo,

O dofinansowanie likwidacji barier w komunikowaniu się mogą ubiegać się osoby niepełnosprawne posiadające ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne, stosownie do potrzeb wynikających z ich niepełnosprawności. Wysokość dofinansowania wynosi do 95% wartości przedsięwzięcia.

Zachęcamy do składania wniosków o dofinansowanie likwidacji barier w komunikowaniu się w formie elektronicznej, korzystając z darmowego Systemu SOW (przygotowany przez PFRON System Obsługi Wsparcia – www.sow.pfron.org.pl.).

W przypadku składania do tut. Centrum wniosku o dofinansowanie likwidacji barier w komunikowaniu się w formie papierowej należy w/w wniosek pobrać i wydrukować oraz załączyć do niego:

  • kserokopię ważnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenia równoważnego, a w przypadku dzieci orzeczenia o niepełnosprawności,
  • aktualne zaświadczenie lekarskie,
  • pełnomocnictwo lub postanowienie sądu o ustanowieniu opiekuna prawnego – w przypadku, gdy osoba niepełnosprawna działa przez pełnomocnika lub opiekuna prawnego,
  • ofertę cenową lub fakturę proforma – fakultatywnie.

Informujemy, iż wysokość dofinansowania określona w pkt. III Zarządzenie Nr 43

Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach z dnia 15 listopada 2024 r.

w sprawie przyjęcia zasad udzielania ze środków PFRON dofinansowania likwidacji barier w komunikowaniu się w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych, miała zastosowanie do wniosków rozpatrywanych w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych przez Powiat Gorlicki w 2024 roku.

Kryteria dofinansowania dla Wnioskodawców ubiegających się o wsparcie w roku 2025 zostaną wprowadzone po uzyskaniu informacji o wysokości środków Funduszu przypadających tut. Powiatowi wg algorytmu oraz podjęciu przez Radę Powiatu Gorlickiego uchwały określającej zadania, na które zostaną przeznaczone środki PFRON w roku 2025.